Eesti Keel

Eelkool 4-5 aastased

Mida õpime eelkooli tunnis

Eesti keel

Suulise väljendusoskuse ja kuulamisoskuse arendamine. Jutustamine läbielatud sündmuste põhjal. Pildiseeria järgi jutustamine. Küsimuste esitamine. Lausete moodustamine pildi, eseme või sõna põhjal. Teemakohases vestluses osalemine. Õpetaja juhendamise jälgimine. Etteloetud jutu põhjal erinevate ülesannete täitmine.
Tähed ja häälikud.
Sõna, lause ja nende tähendus. Häälikute kuulamine, tajumine, eristamine ja nende järjekorra määramine sõnas. Lugemisoskuse arendamine.

Matemaatika

Käsitleme asjade, arvude, suuruste, kujundite maailma.
Matemaatika tunni üheks eesmärgiks on arendada laste üldiseid vaimseid võimeid spetsiaalsete mängude abil. Tundides mängitakse tähelepanu- , mälu-  (üld-, kuulmis- ja nägemismälu) ning  üldist mõtlemist ja üldteadmisi arendavaid mänge.

Kirja eelharjutused

Sõrme- ja käelihaseid arendavad mängud ja harjutused. Kirjutusvahendi hoid. Kirja eelharjutused. Tähed, nende kirjutamine,  lihtsamate sõnade kirjutamine.

Kunst

Voolimine, paberi- ja kartongitööd
Paberi rebimine: erineva suuruse ja kujuga vormide vaba rebimine. Paberi voltimine, lõikamine ettemärgitud kontuurjoonte või šablooni järgi. Joonistamine ja maalimine. Meisterdamine looduslikust- ja jääkmaterjalist.

Muusika

Tunni osana toetamaks lapse üldist arengut, rütmitunnet, kuulamisoskust. Laulmine, rütmi markeerimine kuulamise järgi.Rütmimuusika harjutused.

Näitan kõiki 3 tulemust

Scroll to top