Eesti Keel
eelkool-parnus
veebruar 27, 2022

Kuidas panna väike laps edukalt õppima

By admin In lapse õpetamine, Uncategorized with Kuidas panna väike laps edukalt õppima kommenteerimine on välja lülitatud


Nõuanded: Kuidas panna väike laps edukalt õppima?

 

1.Ole lapse kooliasjadega kursis.

“Mis sul täna on vaja teha?” võiks olla igapäevane küsimus. Väikesed lapsed ei pea koduseid töid reeglina oluliseks, Vahel on lastel vaja ülesandest arusaamiseks teie abi, ühtlasi väldite seda,  et kõik tuleb ümber teha. Sellega hoiate ka end kursis tema kooliasjadega

 

2. Kodused tööd – teie abi kulub ära.

Juhendage last emotsioonide läbitöötamisel nii, et laps vabaneks hirmust ja ärevusest ja saaks keskenduda kodustele töödele.

 

3. Muuda kodused tööd rutiiniks.

Tänu kodustele töödele omandab laps väärtusliku harjumuse istuda laua taha  ja ebameeldiv ülesanne ära teha.

Nii nagu kõigi harjumuste puhul, toimib see kõige paremini siis, kui teha seda iga päev enam-vähem samal ajal.

 

4. Kui lapsed teevad koduseid ülesandeid, pane kõik tehnikaseadmed kinni .

Tehke nii, et miski ei viiks lapse tähelepanu kõrvale. Lülitage telekas ja raadio välja ka siis, kui teile endale meeldiks, et need mängivad.

 

5. Laps tehku koduseid töid teie läheduses – ärge saatke teda oma tuppa. See aitab lapsel keskenduda.

Enamik lapsi teeb koduseid töid kõige paremini söögilaua ääres või siis teie läheduses suure toa kirjutuslaua ääres. Olge lähedal, et vastata võimalikele küsimustele, kuid ärge viige lapse mõtteid mujale teda segades või telefoniga rääkdies.

 

6. Pakkuge nii palju tuge kui vaja, ilma et te ise töö ära teeksite. 

Mõistlik oleks sekkuda nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik, kuni laps on koduste tööde tegemise meisterlikult omandanud. See ei tähenda seda, et peaks lapse eest töö ise  ära tegema, vaid pakkuge talle lihtsalt tuge, kuni ta saab  ise hakkama.

Aidake näiteks lapsel õppida õigekirja ja tehke talle iga nädal selles test, kuni ta on selle oskuse ise omandanud. Kui alguses on vaja istuda 7-aastase lapse kõrval, siis tuleb seda teha. See pole just kõige huvitavam töö, aga ajapikku õpib laps ise hakkama saama .

 

Allikas: Peaceful Parent, Happy Kids Workbook: Using Mindfulness and Connection to Raise Resilient, Joyful Children and Rediscover your Love of Parenting
Laura Markham

Scroll to top